Ürün Grupları
Kırtasiye
Kitabevi
Ales Kitapları
DGS Kitapları
KPSS Lisans GYGK
KPSS Eğitim Bilimleri
ÖABT Öğretmenlik Alan
KPSS A Hakimlik Kariyer
YDS - Yabancı Dil Sınavları
Teog Kitapları
AÖF - Açıköğretim
MEB 100 Temel Eser
İlköğretim 1 - 8 Sınıflar
Lise 9 - 12 Sınıflar Kitapları
YGS - LYS Kitaplar
Paragraf - Bankacılık - Mantık
KPSS Lise - Önlisans
E-KPSS Kitapları
Diğer Sınav Kitapları
Ürün Arama
Detaylı Arama
Yeni Ürünler
UniBall Eye Fine Roller Kalem 0.5-0.7 UB-157
Pilot V-Ball Roller Kalem 0,5 - 0,7 - 1,00
Donga FineTech Rt 0.3 mm Jel Kalem İğne Uçlu
Uniball Roller Kalem UB-247 Grip 0.7 / UB-245 Grip 0,5
Uniball Roller Kalem Signo Broad Kod: UM-153
En Çok Gezilen Ürünler
Lider SMMM Staja Başlama Müşavirim Konu Anlatımlı Set (2015 Baskı - 2088 Sayfa )
Anafen 8.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
Ada Çanta Bilgisayar ve Evrak Çantası
Sınav 5.Sınıf İngilizce Yaprak Test
Işıklı 4. Sınıf Adım Adım Matematik / Bilal Işıklı
Ana Sayfa Kitabevi Aile (Kadın, Erkek ve Çocuk) Aile / Çocuk Eğitimi

Benim Çevre Kitabım / Ayşe Başcı - 2008 Sayfa - 9789944343466

Resmi Büyüt

Benim Çevre Kitabım / Ayşe Başcı - 2008 Sayfa - 9789944343466

Ürün Kodu : 295018
Markalar : Diğer Yayınevi ve Markalar
Yayınevi Fiyatı : : 18,00 TL
İndirimli Fiyatı : : 12,00 TL
Kazancınız (%33,33) : 6,00 TL
Kdv Dahil Fiyatı : 12,00 TL
Stok Durumu : Stokda Tükendi  Stoğa Girdiğinde Haber Ver.
Güncelleme Tarihi : 19.6.2017 11:12:00
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Çocukların Gözünden Doğa ve Çevre Çevre sorunları, dünyamızın kanayan bir yarası. Ama aynı zamanda da umudumuzu asla kaybetmememiz gereken bir konu. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınlarından çıkan Benim Çevre Kitabım da bu amaçla yapılan bir çalışma. Yazar Ayşe Başcı bu kitapta, Doğa isimli küçük bir kızın doğadaki dostlarından öğrendiklerini keyifli bir dille aktarıyor ve tüm çocuklarla paylaşıyor. Kitaptaki birbirinden güzel çizimler ise Can Baytak imzasını taşıyor.
Çocuklar, dünyaya bambaşka gözlerle bakar, bazen en büyük sorunların küçücük çözümlerle ortadan kaldırılabileceğini gösterirler bizlere. Çevre de bu sorunlardan birisi. Biraz duyarlılıkla, bugün yaşadığımız pek çok çevre sorunu yok edilebilir ya da hafifletilebilir. Bu bilincin yaratılmasında en önemli aşamalardan biri de çocukları bilgilendirmek.
Ayşe Başcının bu amaçla yazdığı Benim Çevre Kitabım, çocukları çevre ve doğa ile daha yakından tanıştırıyor. Yüksek sosyal pedagog Eda Demirbay denetiminde TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle yayımlanan kitap, Doğa isimli küçük bir kız çocuğunun doğadaki dostlarından öğrendiklerini anlatıyor. Sade ve sıcak anlatımıyla dikkat çeken kitap, kolay akılda tutulabilir bilgileri içeriyor. Ayrıca alınacak küçük önlemlerle çevreye nasıl büyük faydalar sağlanabileceğini öğretiyor.
TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle hazırlanan Benim Çevre Kitabımın girişinde, yazar Ayşe Başcı düşüncelerini şöyle ifade ediyor: Çocukların hayata bakış açısı, hayal gücü ve umutları beni her zaman çok etkilemiştir. Bu güç, iyiye, doğruya, güzele yönlendirilirse, gelecekten endişe etmemize gerek kalmaz. Bu kitap da bu inançla yazıldı. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak, geleceğin duyarlı ve etkin bireylerine küçücük de olsa bir katkı sağlamak amacıyla kağıda döküldü tüm satırlar…
Kitaba çizimleri ve renkleriyle hayat veren Can Baytak da görüşlerini şöyle aktarıyor: Kitabı tasarlarken ve resimlerken beni saran yegane düşünce, çevrenin ve ekolojik dengenin en önemli mirasımız ve emanetimiz olduğuydu. Bu bilinci kuvvetli bir şekilde savunmayı ve bu kitabı okuyacak genç kardeşlerimi birer doğa savaşçısı olarak bilinçlendirebilmeyi hedefledim. Kullandığım her fırça darbesinde ve renkte, kitabın tasarımında bunu hissettirmek istedim.
Benim Çevre Kitabım, sürükleyici öyküsü ve birbirinden güzel çizimleriyle çocukların dünyasına girerek, hayalden gerçeğe uzanan bir köprü kuruyor.
Benim Çevre Kitabımın önsözünde TEMA Vakfı Kurucu Onur Başkanı Hayrettin Karacanın da çocuklar için kaleme aldığı yazıda şu cümlelere yer almakta;

Sevgili Çocuklar,
1992 yılında TEMA Vakfı kurulduğu zaman, önümüzde uzun bir yol olduğunu biliyorduk. Anlatmamız gereken pek çok konu, bilinçlendirmemiz gereken insanlar, öncülük etmemiz gereken yeni girişimler vardı. Yeşertmemiz gereken ormanlar, temizlememiz gereken sular, korumamız gereken hayvanlar ve bitkiler…
Ve hepsinden önemlisi de, inandığımız, güvendiğimiz sizler vardınız çocuklar. TEMA Vakfı kurulduğunda küçük birer çocuk olanlar, bugünün genç bireyleri… Tıpkı sizlerin de bundan birkaç sene sonra olacağınız gibi… Sizlerin bilinçlenmesi, duyarlılığı, desteği bizim için, ülkemiz için çok önemli!
Bilinçlenmek için bilmek, öğrenmek gerekir sevgili çocuklar. Doğayı ne kadar iyi tanırsanız, onun önemini ne kadar iyi anlarsanız, değerini de o kadar iyi bilirsiniz. İşte bu yüzden, bu kitap sizler için yazıldı. Yerden alacağınız tek bir çöpün, dikeceğiniz küçücük bir fidanın, paylaşacağınız ufacık bir bilginin bile ne kadar önemli olduğunu anlatmak için yazıldı. Umudumuzun olduğunu, bu umudu sizler sayesinde koruduğumuzu göstermek için yazıldı.
Sizlerden ricam, Benim Çevre Kitabımı dikkatle okumanız, öğrendiklerinizi ailelerinize ve arkadaşlarınıza anlatmanızdır. Türkiyenin pek çok yerine yaptığım gezilerde gördüm ki değişim aslında çocuklarla başlıyor. Çocuklar gördüklerini, öğrendiklerini, inandıklarını anlattıkları zaman büyükler de harekete geçiyor. Bu yüzden, bildiklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.
Sizler, ülkemizin geleceğisiniz… Tıpkı doğa gibi. Bizim bugünkü çabamız, sizlere daha güzel bir gelecek bırakmak içindir. Bu çabayı karşılıksız bırakmayacağınızdan eminiz.
Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum çocuklarım…
Hayrettin Karaca
TEMA Vakfı Kurucu Onur Başkan

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Hakkımızda  | Satış Ortaklığı |  Yardım |  İletişim 

Ana Sayfa | Alışveriş Sepetim | Yeni Üyelik | Hakkımızda | Yardım | İletişim | Satış Ortaklığı


Bu platform Nebim tarafından HemenAl E-ticaret alt yapısı kullanılarak geliştirilip entegre edilmiştir.