Ürün Grupları
Kırtasiye
Kitabevi
Ales Kitapları
DGS Kitapları
KPSS Lisans GYGK
KPSS Eğitim Bilimleri
ÖABT Öğretmenlik Alan
KPSS A Hakimlik Kariyer
YDS - Yabancı Dil Sınavları
Teog Kitapları
AÖF - Açıköğretim
MEB 100 Temel Eser
İlköğretim 1 - 8 Sınıflar
Lise 9 - 12 Sınıflar Kitapları
YGS - LYS Kitaplar
Paragraf - Bankacılık - Mantık
KPSS Lise - Önlisans
E-KPSS Kitapları
Diğer Sınav Kitapları
Ürün Arama
Detaylı Arama
Yeni Ürünler
Yahya Kemal Bütün Şiirleri / Yahya Kemal Beyatlı
Limit LYS Matematik Soru Bankası / Sebahattin Ölmez
Limit YGS Coğrafya Soru Bankası
Limit YGS Kimya Soru Bankası
Sınav 5.Sınıf Fen Bilimleri Yaprak Test
En Çok Gezilen Ürünler
Lider SMMM Staja Başlama Müşavirim Konu Anlatımlı Set (2015 Baskı - 2088 Sayfa )
Anafen 8.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
Ada Çanta Bilgisayar ve Evrak Çantası
Anafen 6.Sınıf Tüm Dersler Konu Anlatımı
On İki Levha Themis İcra Müdürlüğü ve Müdür Yardımcılığı Sınavlarına Hazırlık Seti / İsmail Ercan ( 2014/8.Baskı - 3 Cilt)
Ana Sayfa Kitabevi Akademik Akademik / Matematik

Diferansiyel Denklemler Teorisi / Prof.Dr.Gökhan Uzgören Prof.Dr.Alinur Büyükaksoy Prof.Dr.Elman Hasanov

Resmi Büyüt

Diferansiyel Denklemler Teorisi / Prof.Dr.Gökhan Uzgören Prof.Dr.Alinur Büyükaksoy Prof.Dr.Elman Hasanov

Ürün Kodu : papatya9789756797258
Markalar : Papatya Yayınları
Yayınevi Fiyatı : : 17,99 TL
İndirimli Fiyatı : : 11,66 TL
Kazancınız (%35,20) : 6,33 TL
Kdv Dahil Fiyatı : 11,66 TL
Stok Durumu : Stokda Tükendi  Stoğa Girdiğinde Haber Ver.
Güncelleme Tarihi : 3.2.2017 09:46:00
 
  • Ürün Bilgisi
  • Taksit Seç..
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Önerileriniz

Ürün Detayları

Bu kitabın amacı belli bir ölçüde diferansiyel denklemler konusunda kaynak ihtiyacını karşılamaktır. Kitap, klasik diferansiyel denklemler teorisinin büyük bir kısmını sistematik bir şekilde kapsamaktadır. Kitap 11 bölümden oluşmaktadır:


Birinci bölümde “Diferansiyel denklem nedir, nasıl ortaya çıkar ve bir diferansiyel denklemi çözmek ne anlama gelmektedir?” gibi temel konular ele alınmaktadır. Bu bölüm geri kalan bölümlerin de temelini oluşturduğundan, bu bölümün çok dikkatle okunmasında yarar görmekteyiz.


İkinci bölümde mühendislik dallarında ve bazı fiziksel uygulamalarda karşımıza çıkan ve elemanter yöntemlerle çözülebilen diferansiyel denklemler sınıfı ele alınmıştır. Bu denklemlerin çözüm yöntemleri farklı zamanlarda ve farklı matematikçiler tarafından geliştirilmiştir. Sözü geçen metodları pekiştirmek için okurun bölümün sonunda verilmiş soruları çözmesinde yarar vardır.


Üçüncü bölümde türeve göre çözülmemiş diferansiyel denklemler ele alınmaktadır. Bu sınıftan olan denklemler günümüzde de geniş araştırmalara konu olmasına rağmen mühendislik bilim dallarında pek görülmemektedir. Mühendislik bölümü öğrencileri bu bölümü atlayabilirler.


Dördüncü bölümde yüksek mertebeden değişken ve sabit katsayılı lineer denklemler ele alınmıştır. Bu sınıftan olan denklemler klasik teorinin en gelişmiş ve tamamlanmış bölümünü oluşturmasının yanısıra istisnasız olarak bütün mühendislik ve doğa bilim dallarında ortaya çıkmaktadır.


Beşinci bölüm ikinci mertebeden homojen lineer denklemlere ve bu denklemlerin kuvvet serileri yöntemiyle çözümüne hasredilmiştir. Bu bölümde regüler ve tekil nokta kavramları tanımlanmış ve Frobenius yöntemi ele alınmıştır. Bu yöntem aslında yüksek mertebeden olan lineer denklemler için de geçerlidir. Fakat bölümü fazla teknik ayrıntılarla ağırlaştırmamak için yöntem ikinci mertebeden olan denklemler üzerinde açıklanmıştır.


Altıncı bölümde Sturm – Liouville sınır değer problemi ve Green fonksiyonu ele alınmıştır. Bu türden olan problemler fizik ve matematiğin farklı dallarında karşımıza çıkmaktadır. Modern matematiğin pek çok kavramının kökleri bu problemden kaynaklanmaktadır. Bölümde, bu problemin mantıksal devamı olan fakat geleneksel diferansiyel denklemler kitaplarında yer almayan Hilbert – Schmidt teoremine yer verilmesi uygun görülmüştür.


Yedinci bölümde özel fonksiyonlar konusu ele alınmıştır. Bu fonksiyonlar, neredeyse, bütün teknik, fizik ve matematik bilim dallarında meydana çıkan diferansiyel denklemleri çözerken karşılaşılan standart fonksiyonlardır. Bölümde, bu fonksiyonlara ilişkin teori, ileri mühendislik konularında ortaya çıkacak ihtiyacı karşılayacak seviyede verilmiştir.


Sekizinci ve dokuzuncu bölümlerde değişken ve sabit katsayılı lineer diferansiyel denklem sistemleri ele alınmıştır. Bu türden olan denklemlerin genel teorisi, yüksek mertebeden lineer denklemlerin genel teorisiyle önemli bir benzerlik göstermektedir ve büyük ölçüde lineer cebir yöntemlerine dayanmaktadır. Bu nedenle dokuzuncu bölümde lineer cebir ile ilişkili bazı kavramların hatırlatılması uygun görülmüştür. Bu kavramları bilen okur, dokuzuncu bölümü incelerken hemen 9.3 ayrıtından başlayabilir.


Onuncu bölümde Laplace dönüşümü ve uygulamaları ele alınmıştır. Laplace dönüşümü mühendislik bilim dallarında meydana çıkan hemen hemen tüm sabit katsayılı diferansiyel denklemlere ilişkin başlangıç değer problemlerini çözmek için kullanılan bir yöntem olmasının yanısıra fizik ve matematikte de önemli uygulamalara sahiptir. Bir çok elemanter fonksiyonun Laplace dönüşümünün hesaplanması algoritmik karakter taşıdığı için, okurun bölümün sonunda verilmiş problemleri çözmesinde büyük yarar görüyoruz.


Onbirinci bölüm diferansiyel denklemlerin nitel teorisine hasredilmiştir. Gerek pratikte gerekse teoride meydana çıkan bir çok diferansiyel denklem elemanter yöntemlerle çözülememektedir ve çoğu kez buna ihtiyaç da duyulmamaktadır. Bu türlü problemlerde önemli olan zamanın büyük değerleri için çözümün davranışıdır, başka bir değişle çözümün asimptotik özellikleridir. Denklemi çözmeden çözümlerin özelliklerinin incelenmesi nitel teorinin konularından birisidir. Günüm&u

Taksit Seçenekleri

Ürün Yorumları

Yorum Kaydı Bulunamadı

 Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı! Ürüne ilk yorumu yazmak için tıklayınız. Bu ürüne yorum yazmak için tıklayınız.

Üye Giriş Formu

Değerli Ziyaretçimiz;
İşleme devam edebilmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
Henüz üye değilseniz, Yeni Üye Kayıt Formu nu doldurarak üye olabilirsiniz.
Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, Şifre Hatırlatma Formu nu doldurabilirsiniz.
Üye girişi yapmak için, lütfen e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Beni Hatırla :
   
 

Önerileriniz

Bu ürünün açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz.
Siparişiniz ve diğer sorularınız için "Sipariş Yardım Formu" hizmetimizi kullanabilirsiniz.
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kod Onayı
 
Ana Sayfa  |  Alışveriş Sepetim |  Yeni Üyelik | Hakkımızda  | Satış Ortaklığı |  Yardım |  İletişim 

Ana Sayfa | Alışveriş Sepetim | Yeni Üyelik | Hakkımızda | Yardım | İletişim | Satış Ortaklığı


Bu platform Nebim tarafından HemenAl E-ticaret alt yapısı kullanılarak geliştirilip entegre edilmiştir.